piątek, 13 maj 2016 22:20

Szafy na wymiar czy garderoby?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Garderoba czy może szafa na wymiar? to pytanie często sobie zadajemy gdy urządzamy mieszkanie. Na co się zatem zdecydować?

Zaprojektowanie szafy na wymiar jest dobrym rozwiązaniem. Dostępność różnego typu materiałów na rynku sprawia, że nie musi to być wcale drogie jak może się wydawać. Możemy zaprojektować dowolną garderobę, urządzoną według swego gustu.

Kiedyś w domach dominowały szafy oraz komody, w których przechowywane były ubrania. W obecnych czasach bardzo często wybieramy garderoby czy szafy wnękowe.

Lepiej mieć szafę na wymiar czy garderobę?

to jest sprawa indywidualna, zależy to również od ilości miejsca jakim dysponujemy w domu czy mieszkaniu. Garderoby często wybierane są to większych pomieszczeń.

Jeśli chodzi o zamykanie szafy czy garderoby mamy do wyboru drzwi składane, otwierane tradycyjne bądź drzwi przesuwane. Drzwi przesuwane są najchętniej wybierane ponieważ dają łatwy i wygodny dostęp, a co ważne nie zabierają miejsca przy otwieraniu, co jest dużym plusem. Garderoba jest wygodniejsza i praktyczniejsza.

Wiele kobiet zapewne chciałoby mieć garderobę jak główna bohaterka w serialu ""Seks w wielkim mieście", ogromna kolekcja butów i ubrań a także styl wykonania samej garderoby. Dlaczego nie? można przecież stworzyć wymarzoną szafę na na wymiar i również czuć się jak główna bohaterka.

Kiedy szafa?

szafa sprawdzi się bardziej w mniejszym pomieszczeniu i też może być dobrym rozwiązaniem, dlaczego nie? W zależności od mieszkania, szafy mogą być wolnostojące oraz wnękowe. Jeśli ktoś ma wysoki sufit, to duża szafa która sięga do sufitu da nam również dużą przestrzeń do przechowywania różnych rzeczy.

Szafę na wymiar również możesz zamówić jeśli chcesz, aby była zaprojektowana według twego pomysłu, czasem jest to nawet konieczne, jeśli tradycyjne szafy kupione w salonie nie pasują do pomieszczenia.

Prócz pojemności ważne jest również to, aby pomieściła wiele różnych rzeczy. Można np. zastosować wysuwane półki na buty, wieszaki na spodnie czy spódnice, miejsce na nakrycia głowy, czpki, kapelusze itp.

Którekolwiek rozwiązanie wybierzesz, pamiętać należy, że prócz wyglądu liczy się również wygoda użytkowania szafy na wymiar czy garderoby.  

Czytany 1183 razy Ostatnio zmieniany piątek, 13 maj 2016 22:59