czwartek, 09 czerwiec 2016 17:27

Remont łazienki - oszczędnie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Remont łazienki wiąże się ze sporymi kosztami. Czy istnieją jednak sposoby, aby remont ten wykonać taniej, ale równie dobrze i sprawnie? owszem.

Podpowiadamy jak to wykonać w kilku krokach.

Ustalenie budżetu na ten cel:

ustalmy jaką kwotę możemy przeznaczyć na remont łatwiej nam będzie planować nad wydatkami. Miej jednak na uwadze, że w trakcie pracy mogą wystąpić niespodziewane wydatki, no ale tego uniknąć się nie da.

Ustalenie prac remontowych:

ustal, jaki remont chcesz przeprowadzić, co chcesz zrobić? czy może jest to tylko malowanie ścian i wymiana mebli, czy może większy zakres jak wymiana podłogi, armatury itp. Jest to kolejny krok do przodu.

Niektóre prace można wykonać samodzielnie, bez fachowców:

wynajęcie fachowców, wiadomo wiąże się z kosztami. W trakcie remontu jednak są czasem prace, które można wykonać samodzielnie, bez udziału fachowca (wiadomo, wszystkiego samodzielnie zrobić się ie da), ale z niektórymi pracami można sobie poradzić.

- można skuć samodzielnie ceramikę
- można samemu zdemontować armaturę
- możemy sami pomalować ściany

Tych kilka prostych czynności, pozwolą nam trochę zaoszczędzić.

Wybór podłogi i mebli:

przed wyborem płytek, jeśli masz już jakieś na oku, nie kupuj ich w pierwszym lepszym sklepie, a poświęć na to trochę czasu. Często bywa tak, że jeden produkt w sklepie X kosztuje określoną kwotę, a w innym sklepie, możesz zakupić taki sam po niższej cenie.

Jeśli masz łazienkę o niestandardowych wymiarach, przemyśl zakup mebli na wymiar. Jak wiesz zakupione mebli w sklepie może być ciężko dopasować do krawędzi, szczytów itp. Decydując się na meble na wymiar, można wykorzystać wolne, nieduże przestrzenie na jakieś szafki, półki itp.

Łazienka powinna zostać urządzona w taki sposób, aby zostawić jak najwięcej wolnej powierzchni.

Jak wybrać firmę remontową:

tu też nie dokonuj pochopnych decyzji, bo przecież od ekipy budowlanej zależy jak będzie wyglądać i funkcjonować twoja łazienka. Poszukaj zatem opinii, porównaj ceny (nie wybieraj najtańszych ofert), chyba, że jest to firma z polecenia i można jej zaufać.

Pamiętaj, nie warto oszczędzać na wszystkim, bo takie wybieranie "zamiennika", bo tańszy, często nie kończy się najlepiej. Wybierzmy dobre produkty, dobre płytki, dobre oświetlenie, dobrą farbę do ścian. Posłuży to nam na długo, a w przypadku tańszych rozwiązań wiadomo jak się to czasem kończy - wymianą, a w ogólnym rozrachunku tracimy na tym więcej niż od razu kupić produkty lepszej jakości.

Warto zatem dobrze przemyśleć, nie tylko remont łazienki, ale i innych pomieszczeń jeśli taki remont jest w planach. 

Czytany 1935 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 czerwiec 2016 17:59